× بستن تبلیغات
ارزش افزوده

موزیک مجاز

موزیک مجاز

تولید کنندگان معروف بیشماری در جهان وجود دارند که هر کدام جایگاه ویژه ای در صنعت موتور دارند که تویوتا یکی از همین خودروسازان معروفی می باشد که با گذراندن عتیق ای پر ماجرا اکنون آینده ای درخشان برای خود رقم زده است.تویوتا یکی از موفق ترین برند های خودروسازی است که توانسته با تکیه بر خلاقیت و توان خود موفقیت بسیار خوبی را در بازار بدست آورد.این شرکت برنامه های بسیار خوبی را برای آینده خود ترتیب داده است در ادامه با وبلاگ ماشین و خودرو همراه باشید تا به بررسی و معرفی تاریخچه شرکت تویوتا بپردازییم.

خودرو

تویوتا در سال 2014 بزرگ ترین خودروساز جهان بود و از هر 9 موتور تولیدشده در جهان یکی از آنها تویوتا بوده اند. در مجموع این خودروساز در سال 2014 حدود 10 میلیون و 500 هزار سواری تولید کرده است. البته در نیمه نخست سال 2015 میلادی فولکس واگن برای نخستین و انتهایی بار توانست جای تویوتا را در مکان اول بگیرد.با این همه برای اینکه بدانیم تویوتا و فولکس واگن تا فرجام سال چه نمونه و غیراستاندارد اتومبیل تولید خواهند کرد دو ماه دیگر تا منتها سال میلادی باید صبر کرد. تویوتا از سال 2012 توانسته بود قوی ترین خودروساز جهان شود.

 

هم اکنون شرکت تویوتا مالک برندهای دینا، دایهاتسو، سایون، لکسوس و هینوموتورز است. اصل های ساختن شرکت خودروسازی تویوتا، به سال 1926 بازمی گردد، که ساکیشی تویودا، اقدام به راه اندازی شرکت صنایع تویوتا کرد. پیشینه این شرکت که در صنعت جولاهی تلاش می کرد به ابتدای قرن بیستم بازمی گردد، که به آدرس یک کارخانه ریسندگی كوشش جستجو می کرد. ساکیشی تویودا، که سال ها همچون پدرش، به فروش فرش اشتغال داشت، این کارخانه را راه انداخته بود و در سال 1894 یک ماشین بافندگی صنعتی نیز ابداع کرده و ساخته بود.

خودرو

ساکیشی در سال 1924 نوع تمام اتوماتیک آن را ساخت و دو سال بعد، کارخانه اتوماتیک ریسندگی تویوتا، تحت نام صنایع تویوتا پا به عرصه وجود گذاشت. پسر کنجکاو و مستعد او، کیشیرو تویودا که در سال 1929 در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه توکیو رها التحصیل شده بود، در کارخانه پدر مشغول به کار شد، اما همه توجه او صرف ساخت موتور اتومبیل بود.

در سال 1935 اولیه کارخانه خودروسازی تویوتا، آغاز به کار کرد و سال بعد، لوگوی تویودا به تویوتا تحول یافت. یک سال بعد، یعنی 1937 شرکت تویوتاموتور به طور علناً افتتاح شد. به این ترتیب یکی از موفق ترین کارخانجات ریسندگی ژاپن، در بین دو جنگ جهانی با تحول گرایش، به کارخانه خودروسازی تبدیل شد. تلاش و همت کیشیرو تویودا دلیل شد، از دل کارخانه پدر، کارخانه ای باب ساختن شود. در ابتدا خود کیشیرو به آدرس قائم مقام شرکت امروزین آلامد عمل می کرد، که در سال 1941 به آدرس مدیرعامل، مشغول به کار شد. بلافاصله پس از راه افتادن شرکت جدید، مبادی بنیادها و فروع مدیریتی نوینی در روش مدیریت و اداره کارخانه به کار گرفته شد.

خودرو

لوگوی باب بوسیله یک هیئت 10 نفره دردر توکیو در سال 1936 انتخاب شد. Takashimaya Department Store در Nihonbasi . بعد از بررسی های بسیار، لوگوی انتخاب شده توسط یک طراح هنری طراحی شد و 100 ین به آدرس جایزه دریافت کرد، که این لوگو در سال 1937 از تویودا به تویوتا تطور نام یافت.

نوشته شده در 27 اسفند 1397ساعت 3:18 توسط هانری|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ